Seudónimo Seudónimo
  • 21-12-2020
  • Mathematics
contestada

Alan buys a bag of 13 oranges for $2.99. find the unit price in dollars per orange. I f necessary, round your answer to the nearest cent

Respuesta :

tiasadhwani1
tiasadhwani1 tiasadhwani1
  • 21-12-2020

Answer:

23 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link
kevinbreyes1
kevinbreyes1 kevinbreyes1
  • 21-12-2020

Answer:

0..23

Step-by-step explanation

divide 2.99 by 13

Answer Link

Otras preguntas

solve for B. A=3B+7C
Can someone please help me I need it ASAP
Two cars leave a city in head in the same direction. After six hours the fast far is 18 miles ahead of the slower car. The slower car has traveled 282 miles. Fi
What is the dictionary meaning or definition of the verb douse.
CAN SOMEONE PLEASEEEE ANSERR THISSSSSSSS THANK YOU SO VERY MUCH
John’s weight loss for each week of the month is 5lbs. , 2.5lbs, and 2.5 lbs. He gained 3.5 lbs the last week. If John originally weighed 198 lbs, how much does
the percent of sales tax is 6% . what is the sales tax on a skateboard that cost $ 98
Why is it important for judges to write opinion papers
Justinian 1’s full name was
the writter of the features story looked up the word xeriscape in the dictionary