Naliadragneel4 Naliadragneel4
  • 23-04-2018
  • Mathematics
contestada

the store sells 12 cans of nuts for $27 how much would it cost you to buy 7 cans of nuts

Respuesta :

Nylamc
Nylamc Nylamc
  • 23-04-2018
27/12=2.25

2.25x7=15.75

ANSWER: $15.75 for 7 cans
Answer Link

Otras preguntas

What is the average of something (mean or mode) I really need to know I forgot what the difference was ho
The students who went to summer camp voted for there favorite activities how many more students voted Viking than for fishing 21 biking who voted 9 fishing peop
What is a summary number model :) by the way here is the question joe ordered 72 plants for his patio garden. Each pot holds 4 plants.how many pots are needed t
how do I solve this problem? mars rotates on its axis at the rate of . 2552 rad/hr how many hours are in a martian day?
A family of 12 went to the local Italian restaurant for dinner. Every family member ordered a drink and meal, 3 ordered an appetizer, and 6 people ordered cake
What shape has only 1 pair of parallel line
What shape has only 1 pair of parallel line
What happened to the number of moles in a sample that originally occupied 500mL with 2.50 moles and then occupied 750mL? It deals with gas laws
Please help!! There's a picture.
The students who went to summer camp voted for there favorite activities how many more students voted Viking than for fishing 21 biking who voted 9 fishing peop