mattydoug5490 mattydoug5490
  • 25-03-2018
  • Mathematics
contestada

Sara bought a soft drink for 4 dollors and 9 candy bars. she spent a total of 49 dollors. how much did each candy bar cost

Respuesta :

jazzyp0 jazzyp0
  • 25-03-2018
$5 for each candy bar
Answer Link

Otras preguntas

Pasha bought 3 pounds of onions for $2.67. Which ratio is proportional to 3 pounds at $2.67?
what is a suggested solution to a scientific problem
why does the number 54,289.00 have seven significant figures and not five
Which are features of myths?
Describe four real-life situations in which you might need to add or subtract decimals.
what is The temperature was 68°F. Later that day the temperature was 82°F. How much does the temperature need to rise or fall to return to the original tempera
Jeff had reached the highest level in his new computer game. The computer reported his score as 1.35x10^5 points. How should Jeff write his score in standard fo
Need help with D. THANXS!! <3
tara has a rectangular lot measures 88 ft by 91 ft and wishes to use fencing to enclose the garden. how much fencing does she need?
how do u do 18,801,310 in exponets