Maddenmobile8957 Maddenmobile8957
  • 24-03-2018
  • Business
contestada

How many ounces of cereal costs $2.49 what is the cost per punce?

Respuesta :

rl105248 rl105248
  • 24-03-2018
16oz would at least cost around $2.00 


Answer Link

Otras preguntas

Which is not something that would be paid for with taxpayer money? A)telephone lines B) new high school C) road construction D) new police department
which of the following is not a benefit of weight training? A) more lean muscle mass B) increased metabolism C) weakening of the bone
Which of the following quotes supports the idea that the major conflict or complicating incident of "The Interlopers" is when the tree falls on the two men? He
Mila factored m2 + 12mn + 144n2 as shown. I know that since the first and third terms of the trinomial are perfect squares. This means that m2 + 12mn + 144n2 =
What argument did La Follette use to show that primary elections are the foundation of government in a republic?
Who discovered black hole radiation?
A part of the periodic table is shown below. Which of the following elements is less reactive than the others?
In fruit flies red eyes (r) are dominant to pink eyes (r) what is the phenotypic ratio of a cross between a heterozygous male and a pink eyed female
PLESE HELP WITH WHAT EVER YOU CAN
Part a:we can determine the purity of solid materials by using calorimetry. a gold ring (for pure gold, specific heat = 0.1291 j⋅g−1⋅k−1 ) with mass of 10.5 g i