amork001 amork001
  • 22-03-2018
  • Mathematics
contestada

Cereal is 14 ounce box for 2.81, what is the price per ounce

Respuesta :

chloerk02 chloerk02
  • 22-03-2018
2.81÷14 so the answer would be .2
Answer Link

Otras preguntas

how to sovle a One-Variable Equations
Can anybody help me??
Find the lengths of two segments whose sum is 45 and whose ratio is 2:3
Guys, please if possible help me with #5, #6, #7!
A CD usually sells for $13.00. If the CD is 30% off, and sales tax is 6%, what is the total price of the CD, including tax?
how do i write 15 decreased by twice a number in an algebraic expression?
state four attainable outcomes that you would like to achieve for bullying
What is the difference between a independent and dependent variable?
Is it ever possible for the domain and range in a function to have different numbers of entries (for example, 3 domain entries to 5 range entries, or 2 range en
what's the median of 29 and 42