lintiffany lintiffany
  • 22-03-2018
  • Mathematics
contestada

Three pies and four cakes sell for $35 while four pies and five cakes sell for $44.50. What is the cost to purchase one pie and one cake?

Respuesta :

cassietovar1 cassietovar1
  • 22-03-2018
$9.50
.......................
Answer Link

Otras preguntas

How do you solve this?
Giving Brainliest The Colorado Plateau Province is home to at least 70,000 Navajo Indians. There are also natural resources that have led to many people moving
Please help me im stuck
Academy X + v ignment/index?eh=38232465# LEARN MESSAGE Sling and Subtracting Polynomials SECTION 20 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ubtraction in a vertical format and sel
Pythagorus Middle School wants to buy 40 t-shirts for the cross country team. They look at two stores to see which will give them the better deal. Store A will
Helppp helppp I will make u a brainlist!!
Jacob walks 1.5 miles north. He turns and walks 0.8 miles west. How far is he from his starting point?
ASL Does anyone know what this sign is? It should be a personality trait I think. (Sorry it's bad quality)
1.Cellular contact inhibition is important in which process? A. Sweat production. B. Tyrosinase production. C. Wound healing. D. Scoliosis development.
trying to improve my drawing skills. 1-10, please leave criticism.