dame2k dame2k
  • 26-01-2016
  • Mathematics
contestada

Ella stopped at a farm stand to buy some peaches. Peaches cost $1.35 per pound at the stand. Ella bought 4 peaches that weighed 1.6 pounds in total. How much did Ella pay for the peaches

Respuesta :

sofia448119 sofia448119
  • 26-01-2016
You would just multiply $1.36 by 1.6 to get $2.16
Answer Link

Otras preguntas

The sentence Studying is when I fall asleep is an example of _____.
A change machine changes dollar bills into quarters and nickels. If you receive 12 coins after inserting a dollar bill, how many nickels did you receive?
Magnesium chloride, mgcl2(s) reacts with water vapor to form magnesium oxide, mgo(s) and hcl( g. what is the balanced chemical equation for this reaction?
Help plz with science
What is a sentence for nullify?
The length of a line segment increased by 5 units is more than 12.5 units.what are the possible values for the length of the line segment
how does alcohol use tend to be portrayed in popular culture?
Number 3 . Identify the form of energy that has converted into thermal energy by your body
The union of indochina united vietnam, cambodia, and ______ under french rule. laos burma sri lanka indonesia
where was the first violent protest of the whiskey boys