unitrate2
unitrate2
22-01-2016
Mathematics
contestada
A 36 ounce box of cornflakes cost 5.79$
Respuesta :
Jesenia1248366
Jesenia1248366
22-01-2016
36×5.79$=something so 36×79 then add the 5 down
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 92+ )
Otras preguntas
what are the values of x and y that would make this equation true...2x-20i=8-(4y)i
About 85% of people who live in Africa live __________.
What are body parts use for survival from horses
Why did the first missionaries come to the Americas?
Which of these sentences is in passive voice? The man boarded the plane. She liked strawberries. The boy skated to the park. The letter was mailed by Sally.
Explain why binary codes are used to represent characters, numbers and symbols :)
what do regulatory T cells do?
A pH of 12 indicates a(n) _____. weak acid strong acid weak base strong base A substance that yields an anion plus a hydrogen ion is a(n) _____. salt acid base
A laptop costs $550. You get a coupon in the mail for 30% off. If you use the coupon, what is the sale price for the laptop?
Alg 1 Given the following perfect square trinomial, fill in the missing term. (Do not type the variable in the blank.) Please show details 4x2 + ___x + 49