pkprom12 pkprom12
  • 22-01-2016
  • Mathematics
contestada

a 16 ounce bag of shredded cheese costs $ 3.89. How does ot cost per ounce?

Respuesta :

SerenityKouryRowland
SerenityKouryRowland SerenityKouryRowland
  • 22-01-2016
3.89 divided by 16 so then you will get a anwser
Answer Link

Otras preguntas

Mosquito repellent is sprayed on one arm and the other arm is not sprayed. The number of mosquito bits is counted after 2 hours. a Independent Variable: b Depe
3.Define the following terms.a. steam distillation b. fractional distillationC. chromatogra​
PLEASE ANSWER IT DUE TODAY !!!!
A wind up toy that is wound up and moving
Evaluate xy for: x = -3 y -6
20 points and brainliest! A point lies on overline AB and is 2/5 the distance from A to B. Point A is located at (2, 6) and point B is located at (18, 12) What
first person to comment gets marked brainlest tmrw​
If a = 2 and b = 4, then 27 - b 2 ÷ a + (11 - 5) is equal to _____.292511.523​
What would Earth's magnetic fiedl look like if it was solid? Why?
3 Which of the following are identifying features of a grassland (select all that apply)? Select one or more: a. warm, moist summers and cold, dry winters b. Do