zaynahbridges zaynahbridges
  • 27-02-2018
  • Mathematics
contestada

tennis two weeks ago star bought 3 can of tennis balls last week she bought 4 cans of tennis balls this week she bought 2 cans of tennis balls the tennis balls cost d dollars per can

Respuesta :

tigerdog516
tigerdog516 tigerdog516
  • 27-02-2018
The answer will be 24 because I think you multiply the numbers up
Answer Link

Otras preguntas

all natural numbers are members of which other subsets of real numbers?
x=square root of 880-8x
jenna''s sixth-grade class is taking a bus to the zoo. the zoo is 156 miles from the school. if the bus travels an average of 55 mi/h, how many seconds will it
What is the main idea of wizard of oz?
Which term is used for the tendency of an object to resist a change in its motion? A. acceleration B. displacement C. momentum D. inertia
is 1/7  rational or irrational
What is the main idea of wizard of oz?
a piece of unglazed porcelain used to test a minerals streak
What is the main idea of wizard of oz?
please help me write an algebraic expression equation.   then solve these percent problems.A $150 leather jacket is going on sale for a 25% discount. How