teresanielsonp4n8i2 teresanielsonp4n8i2
  • 24-02-2018
  • Mathematics
contestada

a product cost 48.50 for 75 feet was is my cost per inch

Respuesta :

PeytonBrainly
PeytonBrainly PeytonBrainly
  • 24-02-2018
75ft x 12in = 900in

$48.50 / 900 = ~ $0.05 per in
Answer Link

Otras preguntas

A small country in Europe has been experiencing population growth that can be modeled by the equation y=120,000(1.042)^x where y is the population of the countr
I need help in writing a topic sentences for the qualities of an ideal teacher? And What are the qualities of an ideal teacher and how are they applied? What ch
To make concrete it takes 8 parts crushed gravel, 7 parts water and 5 parts cement mix. A worker needs to make 220kg of concrete. How much crushed gravel, water
Based on the suffix, -ant, what does the word “defiant” mean?
what is the inequality of 0.3(0.3x+0.8)<-0.3
dx+hy=j,forx   x=    thanx for any and all help
How do you find the volume inside the cylinder but outside the sphere? H=12cm.
birds use their beaks to rub their feathers with oil secreted by the?
What is the equation for calculating electric power?
how can I use quarrelling in a sentence?