ravensolarovgmtv
ravensolarovgmtv ravensolarovgmtv
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

which is better to buy?
1 lb of walnuts for $3.49
or
10 oz of walnuts for $2.49

Respuesta :

Janay1012
Janay1012 Janay1012
  • 23-02-2018
the answer is the 10 oz 
Answer Link

Otras preguntas

what is the inverse of f(x) = -5x-4
What is found inside synaptic vesicles? a. calcium b. acetylcholine c. receptor proteins d. acetylcholinesterase
Smiling muscle a. Levator labii superioris b. Zygomaticus
read The question and Then give Me The answer for number 7 please
May I have help on question 14
A car dealer wants to draw a Pie Graph representing the different types of cars he sold in a given month. He sold a total of 90 this month with 15 of those cars
Two balls are drawn at random from an urn containing six white and nine red balls. Recall the equatio n for an. r) given below. C(n,r) (a) Use combinations to c
Muscle that extends forearm at the elbow a. Adductor magnus b. Triceps brachii
what is a totalitarian​
The meiotic division in which the number of chromosomes is reduced is a. meiosis I b.meiosis II