jaleyakidd jaleyakidd
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

find the average rate. Four pounds of apples cost $1.96

Respuesta :

harunoato harunoato
  • 23-02-2018
49 cents. Divide 1.96 by 4 to get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

Next to the statements below , select R if it is restrictive, or NR if it is nonrestrictive. The cheetah, a natural predator, is very fast. The monkey with t
Details you remember about the Berlin Wall, Korean or Vietnam War, Cuban Missile Crisis, the arms race, the leaders, etc.
The length of each side of an equilateral triangle is 4 1 2 in. find the perimeter of the triangle.
Bruce enjoys working one on one with individuals who are struggling to cope with a situation. He has great interpersonal skills and critical thinking skills, bo
which group of voters tend to receive the most attention during campaigns?
Contrast the role of research in science and pseudoscience
A trinomial that contains the variable k the coefficient of the second degree term is 1, the coefficient of the first degree term is -7 and the constant term is
help? action verbs and linking verbs!!
Find all solutions in the interval [0, 2π). tan x + sec x = 1
Which of the following statements describes a nuclear family? A:parents and children living within the same household B:grandparents, parents, and children livi