awesomesauce087
awesomesauce087 awesomesauce087
  • 26-01-2018
  • Mathematics
contestada

Jesse bought 5.2 pounds of grapes for &7.75. Using the unit rate, how much would 3 pounds of grapes cost?

Respuesta :

darkoair79 darkoair79
  • 26-01-2018
Rounded, it would cost $4.50 :)
Answer Link

Otras preguntas

Do children need to learn handwriting in the modern world?
What is 23/4 in decimal form ?
Which of Martin Lutherʼs disagreements with the Catholic Church do you think were most influenced by the Renaissance idea of humanism?
in the dissent, black argues that, after the courts decision, students everywhere will
Find the least common multiple of the values shown. 6, 9, 7
compare and contrast electric motors and generators.
what happens in a convention cell?
List two American documents that reflect the important American values
Why are classification and identification important
Which of the following is an example of a concentric contraction?