dorliciasmith
dorliciasmith dorliciasmith
  • 25-01-2018
  • Mathematics
contestada

Sam bought 11 lb of rice for $6 how many pounds of rice did he get per dollar

Respuesta :

Soto0405
Soto0405 Soto0405
  • 25-01-2018
if u divide 11 by 6 u get 1.833333333333333 so i guess $1.83?
~hope i help~
(if i didn't pls let me know)

Answer Link
conroycrystal15 conroycrystal15
  • 25-01-2018
11lbs ÷ 6$ = 1.83 lbs per $
Answer Link

Otras preguntas

What is the prepositional phrase in the sentence below? The crowd gasped as the colorful hot air balloons slowly rose into the sky. hot air balloons into the sk
if 35% is 70 what is 100%
Do you think governments are justified in censoring war news? Why or why not?
round 47.6001 to the nearest thousandth_______.
How did England defeat the Spanish Armada?
Which of the following is not a major economic activity of the Outback? a. Agriculture b. Tourism c. Fishing d. Mining
How did the death of Malik Shah affect the Seljuk Empire?
How did the Treaty of Versailles trigger the May Fourth Movement?
How was the conflict between Pope Gregory VII and Henry IV resolved?
A group of 32 players forms 4 volleyball teams. If there are 96 players, how many teams can be formed?