leslievramirez1344 leslievramirez1344
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada



(1 pt)


Matt paid $6.88 for 4 bags of rice. Each bag cost the same amount.

How much did Matt pay for each bag of rice?

Respuesta :

prosborough198p2ub41
prosborough198p2ub41 prosborough198p2ub41
  • 24-01-2018
Matt paid 6.88/4bags= $1.72 each bag
Hope this helps! Thanks!
Answer Link

Otras preguntas

among pattasium and calcium which is more reactive ,why​
Which is not an infinitive phrase? A.to those people B.to break the bonds of mass misery C.to help them help themselves
Read the dialogue and choose the option with the correct verb conjugation for the blank.—Hola, Manuela, ¿dónde está tu esposo?—En la casa. No le gustan las cele
True or False. Anaerobic glycolysis takes place in the mitochondria of the cell.
100 pencils cost 7.00 1 pencil cost
if x=3+2root2,find the value of xsquare+1/xsquare​
Which of the following was a characteristic of the change in politics reflected by the campaign of 1840? A- Both parties spoke positively of their opponent. B
A ball is whirled on the end of a string in a horizontal circle of radius R at const v. By which one of the following means can the centripetal acceleration of
What is the current competitive position of Nintendo?
Find the domain of the function. f(x) = x² - 9x - 15 What is the domain off?