flexibleroyalfo flexibleroyalfo
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for 24 ounces or mozzarella cheese for $2.88?

Respuesta :

Pardeep18
Pardeep18 Pardeep18
  • 24-01-2018
The cheese costs 12 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

which part of chromosomes passes in trait from parent to offspringa. allele b. gene c. genotype d. phenotype e. zygote ​
Are genes on the recombinant chromatid the same as the original
A cylindrical vase has a diamiter of 12 inches and height of 12 inches. If the vase is filled 3/4 fullof soil, how many cubic inches of soil are in the vase.
Jessica gets her favorite shade of purple paint by mixing 1/3 cup of blue plaint and 1/2 cup of red paint. How many cups of blue and red paint does jessica need
The Protestant Reformation established the Roman Catholic Church as the head church of Europe.
What are 3 ways Reconstruction was ended
please help!!! i need 2.31 as a percent
Joe Beary wants to attend Riverside College. Eight years from today he will need $50,000. If Joe's bank pays 6% interest compounded semiannually, what must Joe
how does the australian contemporary experience result to disappointment and unachievable goals?
What was one of the major elements of Soviet totalitarianism under Vladimir Lenin? O A. Soviet children were encouraged to imitate role models from the United S