jmunoz78 jmunoz78
  • 23-01-2018
  • Mathematics
contestada

Kasi bought 7 pounds of mozzarella cheese. Each pound costs $4.29. About how much did he spend all together?

Respuesta :

JERosa12356
JERosa12356 JERosa12356
  • 23-01-2018
$30.03 because it is 4.29 seven times
Answer Link
xavier8181 xavier8181
  • 23-01-2018
The answer is $30.03 because she got 7 pounds of cheese for $4.29 each.
Answer Link

Otras preguntas

Is 9 a multiple of three?
A theme of “Poor Fish” could be: Crime doesn’t pay. Circuses are fun. Love is blind. Work hard to get ahead.
x 10/10=18/12 solve for x
what minis 47 is 23100
Edit 1. Use technology or a z-distribution table to find the indicated area. The expression P(z<2.87)P(z<2.87) represents the area under the standard nor
A force F1 of magnitude 6.00 units acts at the origin in a direction 30.0 above the positive x axis. A second force F2 of magnitude 5.00 units acts at the origi
Because energy is released during this process what type of reaction is cellular respiration?
Why is the expert testimony of a forensic scientist so convincing?
a credible source is one that is with bias not useful persuasive trustworthy
The first amendments free exercise clause gives