bell57 bell57
  • 22-01-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for a piece of cheese if 1.24 ponds cost 11.25$?

Respuesta :

perixwinkle
perixwinkle perixwinkle
  • 22-01-2018

[tex] \frac{cost}{pound(s)} \: \frac{11.25}{1.24} \: \frac{x}{1} [/tex]
About $9.07 per pound of cheese.

Tell me if this helps!!
Answer Link

Otras preguntas

what was a central issue related to the stability of mexico
write the number with the same value as 32 tens
Use distributive property 5×(3+4)
What is 7/3 in simplest form
The area that deals with the mechanism, the rate, and the energy transfer that occurs when matter undergoes a change A. Analytical Chemistry B. Physical Chemist
Juan took 6 apples and cut each into eighths, how many pieces of apple did he have.
93+[68+7] WHAT IS THE ANWSER
plate tectonics suggests that the ( a. biosphere) floats and moves on the ( a. atmosphere) or plate tectonics suggests that the ( b. asthenosphere) floats and
Identify the subjunctive verb phrase in the sentence below. I wish I could fly to the moon a. could fly b. fly c. wish d. could
Make n the subject of the formula: M=3n