litzy1917
litzy1917
25-11-2015
Mathematics
contestada
10-kg bag of cherries for $8
___ per kg
Respuesta :
hanvoldj
hanvoldj
25-11-2015
$8.00/10 kg equals $0.80/kg
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 94+ )
Otras preguntas
Which number completes the inequality ?
need help with 9 , please!!!!!
Why is it important not to misuse or overuse antibiotics? A- Antibiotics will begin to rupture healthy cells. B- Viral infections will become more prominent. C-
write three example for types of energy
Given the Arithmetic sequence A1,A2,A3,A4 62, 74, 86, 98 What is the value of A33?
Which of the following statements is(are) NOT applicable to typologies? a. They are typically nominal composite measures. b. They involve a set of categories or
Fact Pattern: Conner purchased 300 shares of Zinco stock for $30,000 in 1994. On May 23, 2013, Conner sold all the stock to his daughter Alice for $20,000, its
The following balance sheet information is provided for San Juan Company for 2014: Assets Cash $ 6,650 Accounts receivable 7,950 Inventory 11,550 Prepaid expens
What was happening to the New Deal programs when Roosevelt came into office for his second term? a. the programs were being taken to the Supreme Court c. the pr
Can someone help me out with find the unit rate and also solve by equivalent fractions