hannahmohamed22 hannahmohamed22
  • 23-12-2017
  • Mathematics
contestada

each unit cost 14p how much do 942 units

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-12-2017
14×942
= 13188is the answer
Answer Link
adioabiola
adioabiola adioabiola
  • 30-09-2021

We are required to find the cost of 942 units given the cost of 1 units.

The cost of 942 units is 13,188p

If the cost of a unit = 14p

Cost of 942 units = Cost of a unit × 942

= 14p × 942

= 13,188p

Read more:

https://brainly.com/question/22488466

Answer Link

Otras preguntas

Solve the following system of equations using the elimination method. 5x - 5y = 10 6x - 4y= 4 A) (-3,5) B) (2-7) C) (-1,-5) D) (-2,-4)
How to prevent Hepatitis A?
5 a + 3 b + 2 a b + 4 a -7 b​
What does y = ?°. Rounded to the nearest tenth
one positive integer is 3 less than twice another. th sum of their squares is 306. find the integers​
1. Differentiate barometric price leadership and dominant price leadership.
At the scene of an accident on a country road, police find skid marks stretching for 50 m.Tests on the road surface show that a skidding car decelerates at 6.5
9)Using appropriate properties , find 7 5 × 5 12 − 3 12 × 7 5 − 1 15
(a) You are given that 246x17 = 4182 Explain how you use this calculation to work out the value of 2460 x 1700 and (b) 16x3 is 48. Use this to work out the an
what's life. I wanna know. Just tell me lol