Nicolelovesu Nicolelovesu
  • 25-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rami buys 3 pounds of oranges . If the cost is represented by c, what is the cost per pound

Respuesta :

nickmh2 nickmh2
  • 25-11-2017
It's C/3 since c is the total price of the total weight of the oranges and there are three pounds.
Answer Link

Otras preguntas

if a plane is leaving 7:53 if it take 1 hours and 29 minutes to get there what time will the plane arrivedif a plane leaves at 7:53 it takes 1 hour and 29 minut
Which country took the crew of the USS pueblo hostage?​
Which statements use rhetorical devices? Select two options
Match each item to its description.
Do the data for the second part of the experiment support or refute the second hypothesis? Be sure to explain your answer
define the words please
What does x equal ? This is similarity
Which of the following are solutions to environmental problems in the region? coordination of environmental efforts between sectors enforcement of environmenta
Jake runs either 15kilometers or 8500meters each day.how many meters farther will he run on his two long days than on his short run days
a country's population in 1992 was 83 million. in 1996 it was 88 million what was the population in 2013 to the nearest million​