princessmalia3ozqzeh
princessmalia3ozqzeh princessmalia3ozqzeh
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

each gallon of gravy cost $5.25 and I need 1.2 gallons for dinner

Respuesta :

Topmadworld
Topmadworld Topmadworld
  • 21-11-2017
Hey there,
1 gallon = $5.25
1.2 gallon= $5.25 x 1.2
               = $6.30
Thus, 1.2 gallons is $6.30.

Hope this helps :))

~Top
Answer Link

Otras preguntas

Pls help me it’s urgent
Answer the questions below thx
f(x)=2(x-5)(x+7) What is f(-7)​
pleaseee answer those 2 questionss ​
Based on the Great Divergence graph, in what year did the Industrial Revolution begin? How many years of low productivity passed before the Industrial Revolutio
Question 8 (2.5 points) Identify the incorrect sentence. O a) Half of the people in the crowd are growing impatient. b) Half of the students are absent. c) Half
POSSIBLE POINTS: 4 Why doesn't Hop-Frog want to drink? What is the toast and why does it bother Hop-Frog so much?
SOMEONE PLSSSS HELP IS DUE IN 10 MINUTES!!!!​
CAN SOMEONE PLZ HELP WITH 6 I WILL MARK YOU BRAINLIEST!!!!!
All items or people of interest in an experiment is called