narapareddym
narapareddym narapareddym
  • 24-10-2017
  • Mathematics
contestada

3 yards of fabric for $13.47

Respuesta :

Wyverno
Wyverno Wyverno
  • 24-10-2017
Are you looking for the unit price?

If so, you would divide 13.47 by 3.

This would give you $4.49 per yard.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-10-2017
1 yard of fabric costs $4.49. Is that what you are asking??

Answer Link

Otras preguntas

please help me with this ASAP
Which of these is considered a benefit of a quality child care program? A. The child becomes more attached to the outside caregiver than to the immediate family
which word can name high,steep cliff?
Three expressions that are equivalent too 3x+15
(conditional statements) if a dog is an amphibian, then the season is summer.
a highschool student working part-time as a cook had a gross income of $7650 last year. if his federal tax rate was %10 and his state rate was 5.3% what was th
What are the differences between ICD-9 Codes and CPT codes
I need to know what is a organ
how do i write 6,362,049 in both expanded form and word form
the space with in an artery, vein, intestine, or tube is called the