zoeelizabethallen
zoeelizabethallen zoeelizabethallen
  • 26-09-2017
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate if 30 minutes for $ 1.25

Respuesta :

sayrebear
sayrebear sayrebear
  • 26-09-2017
Divide 1.25 by 30 and that should get you the answer
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP During the day a person consumes 360 calories from fruit. How many calories does the person consumer in their daily life? A. 1,699 B. 2,300 C. 2,40
Pls help fast! it’s for a great pls help D:
Images of Napoleon Bonaparte briefly?
Which terms describe the underlined portion of the sentence? Check all that apply O appositive O clause O phrase O nonrestrictive O restrictive
PLEASE HELP ASAP GIVING 50 POINTS AND BRAINLIEST Adam is planning a hike and printed two maps of the trail. The length of the trail on the first map is 8 cm. Th
“Then it will get washed this evening,” said the large woman starting up the street, (dragging) the frightened boy behind her. (Read this and tell me how the la
2 When molecules are spread evenly across the cell ________ membrane, is reached. a equilibrium b. difference C. solution d. transportation
HELP PLEASE! please somebody look at the pic above and help please!!!!!!!!!
Which of the following could result in higher living costs for the homeowner that the renter doesn't have? a. decreased property value b. down payment C. mainte
What type of poem is this? There was an Old Man with a beard Who said, "It is just as I feared! Two Owls and a Hen, Four Larks and a Wren, Have all built their