deyahnadouglasowtjuc
deyahnadouglasowtjuc deyahnadouglasowtjuc
  • 25-09-2017
  • Mathematics
contestada

bananas are $0.59/pound, how much will 25 bananas cost?

Respuesta :

82116
82116 82116
  • 25-09-2017
The answer would be $14.75. You would have to do .59 times 25 bananas and you would would get $14.75.
Answer Link
texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 25-09-2017
25 lbs at 0.59 per lb = 25 * 0.59 = $ 14.75 <==
Answer Link

Otras preguntas

For the following right triangle, find the side length x. х 24 Can anyone help me??Need help ASAP!
which two sections best supports the answer to part a?
How do social movement contribute to learning
Which of the following is not a factor in whether a reaction will spontaneously occur? A. Entropy change of the system B. Enthalpy change of the system C. Tempe
what is ml if the volume is 48cm cubic​
panthlsm is the worship of a many godsb no godsc all godsd one gods​
How to study Math by yourself at home efficiently?
For the set C= {6,8}, determine n(C).
which is a long term consequence of an injury
write slope-intercept form of the equation of the line described.through(5,4), parallel to y=(1/5)x-5​