reily11
reily11 reily11
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

A deli sells a sandwich spread for $6.40 per pound how much do you have to pay for 24 ounces of the spread?

Respuesta :

jordanmelis
jordanmelis jordanmelis
  • 24-08-2017
24 ounces of spread would cost you $9.60
Answer Link

Otras preguntas

Who was the Danish immigrant who photographed immigrant life to make people aware of the problems immigrants faced in the United States?
Please explain. A certain calling card gives you the following rate to call Malaysia. There is a connection fee of $0.39 which allows you to connect for up to
Plz help ASAP! solve for m.p=2m+2u
How do scientific theories differ from scientific laws?
Please help me on this question. 1. Construct line segment AB so that AB equals MN plus OP2. Construct line segment KL so that KL equals OP minus MN3. Construct
Why was Captain Smith given command of the Titanic?
Compare and contrast Social Darwinism and the Gospel of Wealth. Who was the principal proponent of the latter?
What is the basic ratio for 120:150
Mrs.simpson's class has 10 girls and 15 boys.  What is the ratio of girls to boys?
Who helped negotiate an alliance between the Patriots and France in 1778?