itzelflores11
itzelflores11
23-08-2017
Mathematics
contestada
16oz to $4.88 unit rate
Respuesta :
musiclover10045
musiclover10045
23-08-2017
divide 4.88 by 16 to get unit rate
4.88/16 = 0.305 per ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 54+ )
Otras preguntas
What is most likely the lesson taught to listeners of ""my lord bag of rice""?
A gallon of stain covers approximately 50 square feet of a wooden tabletop. Magaly has purchase 6 gallons of stain. Select all tabletop sizes that Magaly could
What is the shortest film to win the oscar for best picture?.
What is the length of diagonal LN? 12.6 in 25.2 in 22.8 in 20.4 in
Imagine you are fighting for women's suffrage in the early 1900s. What argument would you make to someone to convince him or her women should have the right to
axis of symmetry f(x) = −4(x − 8)^ 2 + 3
The monthly rent for an 800 square foot office is $975. For an 1100 square foot office the rent is $1125 Write and solve a linear equation to find out the rent
How did I get this wrong????
A farm grew 19.8 tons of wheat in 2013. The farm’s wheat output increased by 9.8% from 2013 to 2014 and by 5.1% from 2014 to 2015. Which expression represents a
In a lottery, there are 10 prizes and 25 blanks. A lottery is drawn at random. What is the probability of getting a prize