nickgiants nickgiants
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

Michael paid $11.48 for sliced cheese at the deli counter. The cheese cost $3.28 per pound. How much cheese did he buy?

Respuesta :

blessedcboriginal
blessedcboriginal blessedcboriginal
  • 23-08-2017
Michael bought 3.5 lbs of cheese 

Divide 11.48 by 3.28
Answer Link
babyt654321
babyt654321 babyt654321
  • 23-08-2017
$11.48 divided by $3.28 is 3.5 lbs
Answer Link

Otras preguntas

Justinian 1 was famous for rewriting the _______ Legal code. Byzantine Roman Persian Greek
What was a consequence of the fact that the early people of the americas did not have horses or oxen?
An expression is shown below: square root of 32 plus square root of 2 Which statement is true about the expression? It is rational and equal to 4. It is ratio
What was the relationship between sub-Saharan Africa's trade routes and Saharan Africa's trade routes? A. They each facilitated the sugar trade B.they each fac
What are the possible values of x in x2 + 3x + 3 = 0?
5x-2y=5 2x+3y=21 How do I find x&y??? Please answer asap!!!!
The weight of a sack of potatoes was more than 11 pounds. Shana wants to write an inequality for the weight of the sack of potatoes. What constant should she us
(01.07 MC) Distances in space are measured in light-years. The distance from Earth to a star is 4.1 × 1013 kilometers. What is the distance, in light-years, fro
Which of the following is an extraneous solution of sqrt(-3x-2)=x+2 a.-6 b.-1 c.1 d.6
A right triangle has legs that are 10.1 inches and 12.2 inches long. what is the approximate length of the hypotenuse?