MooSnuckel6739 MooSnuckel6739
  • 25-01-2024
  • Mathematics
contestada

Which is the equation of a line that has a slope of and passes through point (2, -3)?
a) 0y=x-4
b) 0y=1/√x-2
c) 0y=1/√x+2
d) Oy=x+3

Respuesta :

Otras preguntas

if 5 gallons of gas cost $17.50, what is the unit price of the gas
11. Which statement illustrates the law of comparative advantage? A country makes the goods it produces most efficiently and trades for others. A country exp
How many moles in 68.1 grams of Cu(OH)2
expain how to write 3×3/8 as the product if a whole number and a unit fraction
Joe is making a recipe that calls for 3/4 tsp of cinnamon. His only measuring spoon holds 1/8 teaspoon. How many times will he need to fill his spoon to get eno
what does x+7/8=4 equal?
8lb x $3.50/lb what is the product?
what is a related multiplication sentence for 1/5 divided by 3.
Black inventors of the 20th century
What's the capital of Oregon?