neon47
neon47
24-01-2024
Mathematics
contestada
Pls solve this for me!
Respuesta :
rahulranjan46
rahulranjan46
24-01-2024
Answer:
its very easy 270⁰
Step-by-step explanation:
x=90⁰
y+z=180⁰
so x+y+z =270⁰
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 51+ )
Otras preguntas
It costs $0.50 to buy 1/3 lb of pears. What is the unit rate for the cost per pound.
exception that is guided by higher-level knowledge, experience, expectations, and motivations is known as multiple choice
Evidence supporting the humanistic perspective is easily measured. true false
How do prokaryotic and eukaryotic cells cooperate and compete with each other?
the id is group of answer choices a developmental period that leaves its mark on adult personality. the moral component of personality. the decision-making comp
chuck, a sales associate with lakenheath realty, drops by one of his vacant listings to turn off the hot tub. as he is leaving, buyer jacob arrives and introduc
The price of a venti vanilla bean Frappuccino from Starbucks is $4.45, but you have only $3 with you. Your friend is working and gets you a discount of 20%. How
When was ‘A Charlie Brown Christmas’ released?
89. in the current year, crow corporation, a closely held c corporation that is not a personal service corporation, has $100,000 of passive activity losses, $80
What animated film is about a train taking kids to the North Pole on Christmas Eve?