f467dw4r4t f467dw4r4t
  • 23-01-2024
  • Mathematics
contestada

A 5 pack of corn dogs cost 0.50. What is the unit price?

Respuesta :

ascetic ascetic
  • 23-01-2024

Answer:

0.10

Step-by-step explanation:

0.50/5=0.10

Answer Link

Otras preguntas

The neck of a 152 pound person weight is
what is the biggest mountain in the world
Why shouldn't the word partly be divided by a hyphen? A. Do not divide a one-syllable word. B. Do not divide proper nouns or proper adjectives.
Which statement best summarizes the main theme of the story? The gods are petty and will punish you if you embarass them. If you brag, people will gossip and tu
Help you will get 15 points if I get a good grade I will help you any question at all please help please help 1. Choose the sentence with no errors in punctuat
an _______is an abbreviation for the name of an element and usually has either one or two letters
1. 1. A volcanic plug shaped like a cone has a diameter of 24 km and a height of 3 km. What is the volume of the plug? Use 3.14 to approximate pi, and express
What is a type of animal that abounds in the jungle of Belize? a. horses c. donkeys b. Jaguars d. rabbits
what are 3 plant adaptations to land?
a group of students attend math club. Half of the students are boys and 4/9 of the boys have brown eyes. What fraction of the group are boys with brown eyes?