shaychai
shaychai shaychai
  • 23-06-2017
  • Mathematics
contestada

What is the rate $2.50 for 10 items, as a unit rate?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-06-2017

divide 2.20 by 10

2.5/10 = 0.25 per unit


Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!!!!! What is the purpose of a figure of speech? A) to provide additional information on a topic B) to offer evidence that may persuade the reader C
Cortes is to the Aztec Empire as Pizarro is to the A Olmec Empire B Inca Empire C Maya Empire D Apache Empire
12 Points & Brainlest to whoever answer first & Right
Which has a greater density, a 1 kg pure gold chain or a 20 kg piece of pure gold bar?
How long does it take to travel to 240 km at a constant speed of 12 km/h? enter your answer pls.
which continental leader helped form a franco American alliance in 1778
the medical procatice that focuses are the care of the newborn child who is born premature is known as
identify the changes to democracy that were happening as Jackson was gaining attention during the early 1820s
Could someone give me an answer please?
The team will play ________ first game on Saturday. A. their B. its C. it's To ________ should I send the last invitation? A. who B. whom Just want