SansTheSkeltonUT
SansTheSkeltonUT
25-05-2017
Mathematics
contestada
Math help? 15 Points
Respuesta :
pepetheskunkcat
pepetheskunkcat
25-05-2017
The answer is B. $0.25/1 oz.
Answer Link
sierravanesa
sierravanesa
25-05-2017
its the third one you divide 16 by 4 and thats $1 for 4 ounces
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
Membership at the local video rental store costs $10 per year and rentals cost $2.50 each. Write an expression to represent the total cost of rentals for a year
Peter works in corporate finance. They work 60-70 hours per week and smoke 2 packs of cigarettes daily. They take regular smoke breaks. They report that eating
How does the author contrast the different points of view that the characters have? A. by describing what each character feels and does while building a sandc
Bisecting bakery sells cylindrical round cakes. The most popular cake at the bakery is the red velvet cake. It has a radius of 15 centimeters and a height of 12
c(x ) = 120 + 24x +0.2x^2
Which characteristic of life BEST describes the process of photosynthesis?A.using energyB.containing cellsC.reproducingD.growing and developing
The ideal gas law is given by PV = nRT. According to the ideal gas law equation, if you plot 1/P as the y-axis and V as the x-axis, the slope is: a. nRT b. R/nT
Do you believe that Eisenhower’s decision to send U.S. troops to Vietnam was wise? Why or why not?
common applications of computers and information systems
Find the mean, median and mode