shaniah945331
shaniah945331
25-05-2017
Mathematics
contestada
I really need help if someone can help
Respuesta :
Nick1341
Nick1341
25-05-2017
Multiply 4.0. This is because when you have a variable and you are trying to get it by itself you must cancel out anything wth it. The opposite of division is multiplication therefore to get the 0.4 away from that side Multiplication must be used
Answer Link
sierravanesa
sierravanesa
25-05-2017
its letter D multiply my 0.4
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
Do all energy transfers lead to a phase change? How can you use the information from the Sim to respond to the forum??? PLS HELPPP MEE AND QUICKKK
What does a literary analysis do? It determines whether a text is actually literature. It critiques the text so others know whether to read it. It helps you und
If you place a 28-foot ladder against the top of a 22-foot building, how many feet will the bottom of the ladder be from the bottom of the building? Round to th
Microburst Is the answer correct or incorrect
what r the answers to these questions?
Why did Enkidu go to Uruk ? A.To challenge Gilgamesh B.To make war upon its people C.To escape his enemies D.To make his living
Examine the diagram. A triangle has angles 1, 2, 3. Angle 4 is an exterior angle to angle 3. For the angles shown in the diagram, which statements are true? Sel
if f(x) = ax + b where a and b are Costants f(1) = 6and f(-2)=3, find the value of a and b?
The revenue each season from tickets at the theme part is represented by t(x) = 5x. The cost to pay the employees each season is represented by r(x) = (1.5)x. E
A 6-kilograms bag of potting soil costs $4.08. What is the unit price?