jazzyq108
jazzyq108 jazzyq108
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

Connor Drosick loves pretzels and takes a bag to work each day. He recently purhcased a 32-ounce bag for 1.99. determine the unit price

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-05-2017
0.0621875 dollars per ounce
Answer Link

Otras preguntas

would you mind helping me with this?​
What primarily drew early civilizations to the places they first populated? A. Religious freedom B. Governmental policies C. Economic development D. Physical ge
Which of the following distinguishing electron configurations is characteristi of noble gases? O nf14 Ond10 O npo Ons2
Help me please permutations and computations?
A writer wants to make the following claim: Summer holidays should be restored to times when families took off work and school together. Which answer makes the
please help me thank you!!!!!!​
Write spoken poetry about the importance of being honest with yourself and fellows​
Work out the size of angle y
A population of 75 foxes in a wildlife preserve quadruples in size every 15 yr. the function is y = 75 x 4^x, where x is the number of 15-yr periods, models the
Given X(4, -7). what are the coordinates of X" 1EX - R,ax(R, axi, (X)), A (4,7) B (0,9) C (-4, -7) D (-4, 7)