awesomeangy awesomeangy
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

A cereal comes in three different package sizes. 8 ounces for $12 12 ounces for $16 16 ounces for $20 What is the ratio of the cost of an 8-ounce box to a 16-ounce box of cereal? '

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-04-2017
12:20 is the answer i think
Answer Link

Otras preguntas

if x=-2 calculate the value of x3+x
Why does chlorine react readily?
I have settled in Mexico to help convert the Native Americans to Catholicism.What best describes me?
y=8/3x-5  my teacher want me to find the slope and y-intercept for each equation
The model A CDs burner burns 60 minutes of data in about 1.15 minutes. The model B CD burner Burns 60 minutes of data inanity 1.5 minutes. How much longer will
Who was the Danish immigrant who photographed immigrant life to make people aware of the problems immigrants faced in the United States?
Every morning Sasha exercises for 20 minutes. She exercises k minutes every evening. Next week she will double her exercise time at night. Write an algebraic ex
Mrs.simpson's class has 10 girls and 15 boys.  What is the ratio of girls to boys?
how many times will 70 divide by 2
The area of the shaded segment is 100cm^2. Calculate the value of r.