Seudónimo Seudónimo
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

how much is 4.25m of ribbon at $8.00 per metre

Respuesta :

SyntaxError
SyntaxError SyntaxError
  • 26-04-2017
[tex]8.00*4.25 = 34\\ $34.00 dollars[/tex]
Answer Link
treefrog2
treefrog2 treefrog2
  • 26-04-2017
Since there is $8.00 per metre, you would multiply 4.25 m by $8 which would give you $34.00. I hoped this helped you!!  
Answer Link

Otras preguntas

HELP FAST PLEASE I'LL MARK YOU BRAINLIEST What is the slope of a line perpendicular to the line whose equation is x+2y=14. Fully reduce your answer.
3. You have spent a total of $440 total on your gym membership so far. If the gym charges a monthly membership fee of $30 and a sign-up fee of $50, how many mon
help with worksheet
Pls help I’m stuckkk
Q.10 The cost of a magazine is $x and the cost of a newspaper is $(x -3). The total cost of 6 magazines and 9 newspapers is $51. Write down and solve an equatio
the first answer get many points and a brain thing -.- second person also gets mucho points
Hank has 1 dollar bill, 4 dimes, 3 nickels, and 4 pennies in his pocket. About how much money does Hank have in his pocket? Round to the nearest whole dollar.
is parallel to , and is perpendicular to . The number of 90° angles formed by the intersections of and the two parallel lines and is .
l REALLY NEED HELL PLEASE SOMEONE
Michelle biked 21 miles in 4 hours. Part A: What is Michelle's average speed in miles per hour? Michelle’s average speed it __ miles per hour. Part B: At the sa