Seudónimo Seudónimo
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

Sam has 10 oranges and 11 apples for 10.05. The total cost of 1 orange and 1 apple is $0.94. How much does an apple cost?

Respuesta :

Relebi
Relebi Relebi
  • 26-04-2017
An apple costs $0.65
Answer Link

Otras preguntas

Explain why a city with the same latitude but higher elevation will have a lower temperature
Structured english is a subset of the english language with a limited selection of sentence structures that reflect processing activities.​ a. True b. False
The phase in which a group is aware it is making progress is the reinforcement phase.
The freudian stage in which boys must resolve the oedipus complex is the ______ stage.
Find the scale factor of the line segment dilation. AB: endpoints (−6, −2) and (−6, 8) to A'B': endpoints at (−6, 0) and (−6, 5), centered at the (−6, 2) a) -2
The melting point of a compound is 1240 c is this compound an ionic or molecular compound
If your driving 45 miles per hour and your 135 miles away how many hours would it take
Nicole has been given a list of 5 bands and asked to place a vote. Her vote must have the names of her favorite and second bands from the list. How many differe
The hydrogen gas formed in a chemical reaction is collected over water at 30.0 degrees c at a total pressure of 732 mmhg what is the partial pressure of the hyd
If something costs $105.00 , and you have a 35% discount, how much would it be ?