sarapnut913
sarapnut913 sarapnut913
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

3 cans of soup cost $0.99 how much do five cans cost

Respuesta :

nick2oon nick2oon
  • 26-04-2017
$1.65 THAT IS CLEARLY THE ANSWER BEACEUSE EACH CAN IS 33 CENTS SO 5 CANS IS 33 * 5= 1.65
Answer Link
Аноним Аноним
  • 26-04-2017
the other cans cost 4.95 because when u multiply it gives u that and if u compare the 5 cans are more so it's obvious that it's going to cost more Hope this help's Good Luck
Answer Link

Otras preguntas

Oscar rides his skateboard 5/8 mile in 1/4 hour. How fast, in miles per hour, does he ride his skateboard?
By the start of 1933, roughly ___ of the workforce was unemployed. 10% 15% 30% 45%
Help!!!!!!! this is just one simple little question Im stuck on, please!!!!!! Ill mark brainliest for correct work and answer!!!!!
Shakespeare's Macbeth, Act V Scene 5 MACBETH. She should have died hereafter; There would have been a time for such a word. Tomorrow, and tomorrow, and tomorrow
write the equation of a line that is perpendicular to y-4x=-1 and passes through the point (-4,7)
What are the two landlocked countries in south america?
Guys, please help me, please
How do igneous rocks change into sedimentary rocks?
~~!MULTIPLE CHOICE PLEASE HELP!~~ a line has a slope of -3 and passes through the point (4,-3) which is the equation of the line? a) y= -3x-15 b) y= -3x-9 c) y=
Which statement explains why the Manhattan project was an important part of the United States’ strategy for winning WWII It gave the US the weapons that forced