Seudónimo Seudónimo
  • 22-04-2017
  • Mathematics
contestada

the carpet ty plan's to use cost $12.50 per square yard.how much will it cost him? hint think carefully about the units.

Respuesta :

mreijepatmat
mreijepatmat mreijepatmat
  • 22-04-2017
Let x be the number of square yards, hence the total cost will be $12.5 times x

Answer Link
lise1991
lise1991 lise1991
  • 22-04-2017
X is the number of square yards. The hotel cost will be $12.5 times x
Answer Link

Otras preguntas

Chemicals known as ____ and ____ guide neuron migration
Examples of RNA viruses are Cvid19 or the virus that causes
the product of seven non-zero factors. of which only three are positive. isa) positive B) negative c) null​
Sin2A+Sin2B÷Sin2A-Sin2B=Tan(A+B)÷Tan(A-B) Prove that​
Another fact that many organisms are " linked " together is
We can get to the art gallery in half an hour. It only ______________________________________________________________
Recently, your parents read in the newspaper that American factory worker jobs have the lowest income ra What is the best explanation for this fact? A A factory
what is the process of decision-making plan?​
On a recent utility bill, the water/sewer/garbage portion of the bill was $92.43. This consisted of 74% of the total bill. To the nearest cent, what was the tot
If you know this you are an honor roll kid Your fingernails grow at an average rate of 2.25 inches per year. If they grow at an average rate, you never cut them