makram279 makram279
  • 21-12-2022
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of frozen yogurt costs $7.76. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

Blake is cutting a piece of rope until fourths if each piece is 16 inches long what is the length of the entire rope
Describing the chariot that bears the human soul as "frugal" is an example of A. paradox. B. denotation. C. epiphany. D. realism.
Charlie puppy max weighs 8 pounds how many ounces does mad weigh ?
Please answer the question from the attachment.
Ruby ate 1 3 of a pizza, and Angie ate 1 5 of the pizza. How much of the pizza did they eat in all? A = 8 15 of the pizza B = 1 15 of th
What was the most popular music of the war era? How did this new sound challenge racial taboos?
The Harlem Renaissance refers to?: A the movement of African-American artists, poets, and writers who expressed their pride in being black. B the "Lost Generati
Recount the stages of Johnson's escalation of the Vietnam War up to 1967. Why did the conflict become a "quagmire"?
A video game was originally priced at $20.it is on sale for 20% off.How much did you pay for the game?
How were the cultural tensions of the 1920s reflected in the Democratic Party?