se1meganswimber se1meganswimber
  • 26-02-2017
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells snacks by weight. a six -ounce bag of mixed peanuts costs $3.60. predict the cost of two -ounce bag.

Respuesta :

jonesa2k16
jonesa2k16 jonesa2k16
  • 02-03-2017
A two ounce bag would cost $1.20
Answer Link

Otras preguntas

What inspired William Kamkwamba to build a windmill?
Countries of origin for Middle Eastern / Arabic Americans include all of the following except
(Very easy) Find the surface area of this figure. Leave the answers in pi if applicable.
given tan= -12/5 and sin Theta<0, find cos theta.​
what air component does a plant breath at night​
Help!!! Which graph has a slope of 2/3?
For what value of a does (1/9)^a+1 =81^a+1 x 27^2-a ?-4-226
Find the area of the shaded region in the figure below
Use the elimination method to solve the system of equations. Choose the correct ordered pair
60°24 ftwhere's my answer I need the answer ​