Zayislit Zayislit
  • 25-02-2017
  • Mathematics
contestada

It costs 3.99 for 25 fl.oz. of detergent or 6.99 for 90fl. oz.which is a better buy

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-02-2017
.1596 vs .0776

The better buy is the 90fl detergent
Answer Link

Otras preguntas

can you use a machine to gain both force and speed at the same time
A piecewise function is defined as shown.f(x) = What is the value of f(x) when x = 3?
Read the excerpt below and answer the question. _____________________________________________________________________ Without turning to look until I was out of
describe the fifth amendment.
did people farm in the paleolithic and neolithic era
In American Born Chinese, which of the following characters serve as round characters?
during the early paleozoic land plants begin to grow which consisted of A.flowering B.mosses C.deciduous trees D.ferns
Explaing why the findings are different between a general purpose search engine ( google) and a meta search engine ( ask jeeves) ?
Could a producer survive without a consumer
What is 8/11 divided by 3/5?