qurik11
qurik11 qurik11
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

find the total cost uing each unit 5 ft at $3 per foot

Respuesta :

aalissa5492001
aalissa5492001 aalissa5492001
  • 23-02-2017
The answer to u r question is 15 dollars
Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP Question 7. 7. Refer to the illustration to answer Question 7. Which of the following has the highest energy? (Points : 3) gamma rays
each interior angle of a regular polygon measures 156°. how many sides does the polygon have?
Chief Justice John Marshall's Supreme Court decisions helped strengthen the national government. True False
What was the "bread and circuses" policy, and how did Roman politicians benefit from it?
Complete and balance the following equation: BrO3−(aq)+N2H4(aq)→Br2(l)+N2(g)(acidic solution) Express your answer as a net chemical equation including phases.
How did European imperialism contribute to the start of World War I
Unrhymed iambic pentameter is free verse. True False
Every 5 1/2 cups of flour weighs 1 9/16 pounds. use a unit rate to show how you could determine if there are more than or less than 35 cups of flour in a 10 pou
The graph shows the relationship between the distance a truck can travel and the amount of gasoline used. What is the unit rate for the situation? A. 1/7 B. 7
What provisions of governing were in the individual state constitutions? (Hint: Choose more than one.) Unlimited gov Unification of powers Individual rights Sel