MaelynJ501523 MaelynJ501523
  • 25-10-2022
  • Mathematics
contestada

Be specific with your answer thank you thank you thank you bye-bye

Be specific with your answer thank you thank you thank you byebye class=
Be specific with your answer thank you thank you thank you byebye class=

Respuesta :

JohnpatrickM374074 JohnpatrickM374074
  • 25-10-2022

The y-axis on the graph, that shows us the cost, goes from 2 to 2 units.

To find the cost at option one, the red line, we look in the graph where the line is when x = 80.

For x= 80, y= 58

Now, the same for option 2:

For x = 80, y= 44.

58-44 = 14

Answer: The difference is 14.

Answer Link

Otras preguntas

____________ is the practice of raising fish and other water-dwelling organisms for food A. Land Redamation B. Aquifier C. desertification  D. aquaculture
For the missing term in the geometric sequence, Find the possiblefor the missing term in the geometric sequence, Find the possible values.4, ?, 1/36
You can buy 3 apples at the Quick Market for $1.05. You can buy 5 of the same apples at Stop and Save for $2.45. Which Place is the better buy? [Also may you pl
who was cleopatra's mother
how did spartans train boys and girls so they could protect the city-state?
who was cleopatra's mother
why was boise chosen for Idaho's capital
why was boise chosen for Idaho's capital
why was boise chosen for Idaho's capital
why do we need to know how to use a computer