ariaethiopia12 ariaethiopia12
  • 22-09-2022
  • Mathematics
contestada

Four hamburgers cost 13.95. Find the unit rate

Respuesta :

YeaImSyko
YeaImSyko YeaImSyko
  • 22-09-2022

Answer:

$3.48

Step-by-step explanation:

Divide the number of hamburgers by the total cost:

13.95 / 4 =

3.4875

$3.48

Answer Link
brianabbott408 brianabbott408
  • 22-09-2022
The answer is 3.48 take 13.95 and divide it by 4
Answer Link

Otras preguntas

Helpeee anyone please math people (:
2. Members of a share similar views on important issues. A. spectrum B. third party C. coalition D. political party
What is the pressure (in Pascals) of a sample of nitrogen that is at 625 mmHg? A)4.69 Pa B)83,300 Pa C)63,300,300 Pa D)123,000 Pa
what is the answer of c
What is the slope of the line whose equation is 15y+10x=45
A city council member wanted to know how her constituents felt about a planned resining she randomly selected 75 names from the city phone directory and conduct
I need help with this math problem.
MATHS QUESTION HELP RN ANYONE
Help im being timed!!!!! What is the area of the shaded region?
1. How many atoms in all are in a molecule of serotonin?* 20 points оооо