YorUwU
YorUwU YorUwU
  • 21-09-2022
  • Mathematics
contestada

pls help. ;0 This is for iready.

pls help 0 This is for iready class=

Respuesta :

datducdo3
datducdo3 datducdo3
  • 21-09-2022

Answer:

10.6 ounces

Step-by-step explanation:

1. Divide the total spent by the cost per ounce to get number of ounces bought.

2.65 ÷ 0.25 = 10.6 ounces

Answer Link

Otras preguntas

The number of apples sold at your store on a given day has a bell-shaped normal distribution with a median of 300 apples and a variance of 2500 squared apples.
You take out a 30-year $100,000 mortgage loan with an APR of 6% and monthly payments. In 12 years you decide to sell your house and pay off the mortgage. What i
Pls i need help is ez but i dont have time
describe the connection between pair of number​
I need to write an essay to describe the relationship between farmers and natural resources... help?​
Managers that must analyze data from 500 hotels to determine when to discount rooms based on occupancy patterns would be placed in which category for managerial
1. Why were miners called forty-niners?
help me, please and thank you
A firm has actual sales of $ 65 comma 000 in April and $ 60 comma 000 in May. It expects sales of $ 70 comma 000 in June and $ 100 comma 000 in July and in Augu
. Simplify the expression. (7 – c)(–1)