Kikadudubuddy4070 Kikadudubuddy4070
  • 24-08-2022
  • Mathematics
contestada

Jan bought 4 pounds of candy for $12.25. what was the average cost per pound to the nearest cent?

Respuesta :

starzzmxxon starzzmxxon
  • 24-08-2022
it would be about $3.00
Answer Link

Otras preguntas

What where the important cities in the Seleucid empire?
The difference between 5 times a number and 3 is 12.
What it 7 divided by 8 in decimal form
$13,000 invested at an APR of 3.5% for 20 years. The balance in the account after 20 years is
Write the summary of the poem “If” by Rudyard Kipling. No more that 150 words
I don’t understand question number 4! Can anyone please help?
Could someone answer/explain these? Thank you!
calculate the mean for the three sets of data A=[1,2,3,4,5] B=[2,2,2,2,2] C=[5,7,3,11,14]
the Wildcats basketball team scored 18 points in the first half of the game. all if the points came from either 2 or 3 point basket. if a total of 8 shots were
Which is considered to be a scientific theory? A) how gravity works B) the fact that gravity exists C) the fact that gravity is necessary D) the idea that gr