mayaanahsan
mayaanahsan mayaanahsan
  • 23-06-2022
  • Mathematics
contestada

if 50 grams of sweets cost 250 rupees find the cost of 380 grams of sweets. ​

Respuesta :

mykirahroberts16 mykirahroberts16
  • 23-06-2022
Cost of 380 gram of sweets = (2.1/50) * 380 = $15.96
Answer Link

Otras preguntas

What was one major effect of Mao Zendong’s Great Leap Forward policies ? A. Chins rapidly developed one of the world’s strongest economies B. Mao Zedong’s was
What name is given to the rigid structure, found outside the plasma membrane, that surrounds and supports the bacterial cell? 1. capsule 2. pili 3. cell wall 4.
What does initiative, referendum and recall have to do with Arrzona becoming a state ?
Can I get help with this multiple choice questions (#3) pleasee?
An 8-year-old child who scored like an average 10-year-old on an intelligence test would have a mental age of ________ and an IQ of ________. a. 8; 80 b. 8; 125
A theory of intelligence with nine components was postulated by a. Gardner. b. Spearman. c. Sternberg. d. Terman.
Two boys' ages total 24. Four less than six times the younger boy's age equals five more than three times the older boy's age. What their ages?
Solve the following system of equations. Give the answer as an ordered pair. 4x - y = - 5 3x + 2y = - 12
1tank of propane holds 5 gallons. 1 tank will last 12 hours. how many tanks will I need to to last 30 days if i use 8 hours a day.
Which layers form earths rigid, mobile tectonic plates? A) crust and lower mantle B) inner and outer core C) upper and lower mantle D) crust and upper mantle